The Calgary Roughnecks are pleased to announce the rosters for our 2019 Midget, Pee Wee and Bantam Junior NLL teams.

The three Junior Roughnecks teams will compete at the 7th Annual Junior NLL tournament where they will play against other youth athletes representing teams from around the league from August 22-25 at the Toronto Rock Athletic Centre and Glen Abbey Community Centre in Oakville, Ontario.

The full rosters are as follows:

MIDGET JUNIOR ROUGHNECKS

NAME NUMBER SPONSOR
Liz Vivian 1 Tim Horton’s
Liam O’Dwyer 6 Bosanac Heating & Electric
Aidan Wellner-Bate 7 Matrix Heavy Haul & Transport Ltd
Cole Pedersen 8 Rich-Lee Custom Homes
Anthony Summers 9 Ascent Consulting Ltd.
Gavin Mar 10 The Lawnmower Hospital
Seth Miller 11 New Prodigy
Erik Larsen 13 Aspen Crossing
Ben Nielsen 14 NAPA OLDS
Brayton Powers 40 Paintinspections.com
Hudson Elgert 17 MBL Distributions Inc.
Jacob Harlow 18 Hino Central
Brady Bolton 16 Big Sky BBQ
Jaymon Kirbyson 19  
Jered Robbins 20 Robbins-Moser
Thayer Maier 22 Richardson Pioneer
Tanner Park 15 AK Beauty
Rohan Croisdale 26  
Brett Holt 27 WELCO Expediting Ltd.
Thomas Dunnett 28 Rainsford Family
Damon Cramer 54  
Liam O’Hara 67  
Joel Nasse 69 Dynamite Boxing
Dino Bertulli 77 Dinocar Solutions
Loghan Kenyon 88 ATB
Brevin Lauzier 99 Smokey Mountain Chew Canada

PEE WEE JUNIOR ROUGHNECKS

NAME NUMBER SPONSOR
Chayce Turner 1 MICOVA
Lucas Crawley 2 THE COOPERATORS
Zachary Morneau 3  
Kohen Bohnet 5  
Ziv Feser 8 TRI VEE TRANSPORT
Hudson Isaacs 9 WILSON HOMES

www.wilsonhomesandrenos.com

Brady Murphy 10  
Rhys Morris 11 iDental 🙂
Owen Dwyer 12 CEDARGLEN HOMES
Jaiden Kulynych 13 INFINITY INDIGENOUS SOLUTIONS
Hayden Moore 4 DELTA CONSTRUCTION & SIDING LTD.
Barrett Clark 15 SLASH LACROSSE – RED DEER

www.slashlacrosse.ca

Madden Bowers 16 FOOTHILLS ANIMAL HOSPITAL
Tyler Auger 17 NORTH POINT SCHOOL FOR BOYS
Cooper Williams 18 CIP OFFICE TECHNOLOGY
Kayden Yeaman  29 COYOTE MANUFACTURING
Cash Frijters 33 #strengh #health #resilience

SHR S & C

Garret Janzen 35 GILES RANCH
Jonah Kozan 38  
Jacob Schukat  14 KSR WELDING
Jace Victoria 55  
Gavin Kelly 56 HOLIDAY INN AND SUITES – RED DEER
Cameron Tackney 84  
Orion Sartison 94 JUKEBOX LACROSSE

BANTAM JUNIOR ROUGHNECKS

NAME NUMBER SPONSOR
Carson Mann 13 Steelhaus Technologies
Caiden Moon 15 Evergreen Solutions
Gavin Crippin 2 Trecc Electric
Aiden Armitage 10 Alberta Water Services
Ryley Dowdle 8 Gator Concrete & Structure Restoration
Cameron Fewster 33 KAL TIRE
Coltan Tagg 97 Triway Services Ltd.
Jesse Groot 25 Caprock Engineering
Peytn Shaw 18 Desjardins Financial Security
Dexter Hannigan 19 Hannigan’s Paint
Dylan Belliveau 71 Startec Refrigeration
Wilson Ingalls 17 Total Buy In
Tyson Endall 93 Pride Equipment Ltd.
Wyatt Viste 41 SECURE Energy
Kolby Berg 23 Quest Orthodontics
Blake Robinson 4 Pure Envy Salon & Spa
Andrew White *00  
Elizabeth Pym 20 Hustwick Payne LLP
Gavin Murray 5 Peacock Linder Halt & Mack LLP
Oliver Meyer 49 Emission Rx
Lucas Harlow 7 Multivans
Reed Skipper  14  
Andrew Chio 0  
Chase Misek 35 VSLETH.CA
Liam Braniff 12  
Liam Steele 9 B & W Welding